Záhony z okrasných drevín
Výhodou záhonov z okrasných drevín je ich "celoročné využitie". Na rozdiel od napríklad trvalkových záhonov, ktoré prevažne už od jesene strácajú svoj pôvab, okrasné dreviny nám majú čo ponúknuť aj v zimnom období.
Javor mliečny
Hlavným ťažiskom daného záhonu je Javor mliečny ´Royal red´ . Listy tejto odrody sú sýto vínové, až hnedočierne, lesklé a na jeseň sa menia na jantárovú až ohnivo oranžovú.
S hojdačkou
Javor dlaňovitolistý ´Bloodgod´ je farebne zladený s hojdačkou a altánkom.
Plačúca breza
Breza previsnutá Youngi je stromček s previsnutou korunou a habitom ako smútočná vŕba. Vhodné použitie je ako solitér, výborne sa hodí do malých záhrad a predzáhradiek.
Výsadba v strede
V centrálnej zóne trávnika sú vysadené dva dominantné stromy. Paulownia pochádza z Číny, kde tento strom patrí medzi najcennejšie už viac ako 2000 rokov.
Pestrofarebné iglu
Pavinič sa vďaka výborným krycím schopnostiam a atraktívnemu sfarbeniu využíva na pokrytie altánkov, pergol, stien budov alebo plota.
Aj takto
Na tomto kúsku vyniká farba tavoľníka.
Chodník
Uplatnenie takejo kombinácie výsadby pri chodníku je možné spraviť aj záhrade.
Čistec ´Hummelo´
Stachys patrí medzi trvalky okrasnými listom, ale kultivar ´Hummelo´ Vás práve presvedčí o atraktívnych kvetoch, ktoré sú bez vône, ale napriek tomu lákajú medonosný hmyz.
Ihličnany
Skupinka ihličnanov vysadená v trojuholníku.
Araukária andská - opičí strom
Araucaria araucana je exotický ihličnan. Navyše je natoľko zvláštny a jedinečný, že upúta naozaj každého. Konáre má vodorovne rastúce, v každom rade vyrastajúce presne po piatich. Svojim vzhľadom je tento stálozelený ihličnan predurčený na osobitné miesto, vynikne ako solitér.
Vysadený poloblúk
V poloblúku vädno rastú ihličnany a kríky.
Plot z ihlanov
Zelené oplotenie je možné vytoriť aj pomocou smrekov ihlanovitého tvaru.
Judášovec
Judášovec kanadský rastie vo forme kríku alebo stromu nižšieho vzrastu. Na jar zaujme krásnymi kvetmi a počas roka nevšednými listami v tvare srdca. Pochádza zo Severnej Ameriky.
Zátišie s lavičkou
Oddych a relax sa dá užívať aj na takomto mieste.
Farba vína na jeseň
Jednou z najkrajších drevín pre jesenný efekt je bezpochyby bršlen krídlatý. V lete si ho ani nevšimnete, pretože jeho listy majú zelenú farbu, na jeseň sa ale sfarbia do neprehliadnuteľného odtieňa vínovej.
Jemný kvetinový závoj
Krásna popínavá vistéria sa môže pestovať aj formou stromu s korunkou.
Solitér
Výsadba a celkový habitus cédra závisí od spôsobu pestovania. Sadíme na slnečné miesto, alebo mierny polotieň.
Farebný živý plot
Veľmi atraktívny živý plot je možné vytvoriť z buku lesného a ten môže mať rôzne zafarbenie. Je veľmi nenáročný na pôdu, stanovisko, mráz a aj veľmi odolný voči chorobám. Jeho listy v zime zostávajú na strome a opadávajú až pri rašení nových listov na jar, preto nám živú stenu tvorí po celý rok.
Dreviny v kvetináčoch
Veľké kvetináče terasu zútulnia a opticky zaplnia. Ak by ste chceli do jedného kvetináča vysádzať niekoľko rastlín, kombinujte ich tak, aby sa k sebe hodili. Keď navyše k veľkým kvetináčom pridáte aj tie malé, budete sa mať stále na čo pozerať.
Zelená a biela
Aj pri dvoch farbách v priestore môže vyniknúť textúra jednotlivých prvkov v záhrade.
Farebná paleta
Pestrá paleta farieb stromov sa dá podčiarknuť aj purpurovou farbou.
Jesenný zázrak
Nie je nič povzbudzujúcejšie ako záplava farieb vo vašej záhrade počas sychravej jesene.
Predzáhradka
Záhon vhodný do malých predzáhradok.
Zakrslý lesík
Hlavným prvkom záhonu sú zakrslé borovice. Záhon je vhodný do malých záhrad.